دکتر فاطمه نعمت اللهی تله ویزیت

روش شتل برای پسردار شدن

امیدوارید که بچه بعدی تان پسر باشد؟ شاید روش شتل بتواند شما را به آن چیزی که می خواهید برساند. هرچند هیچ تضمینی برای موفقیت روش های خانگی تعیین جنسیت جنین وجود ندارد، اما می تواند احتمال تولد نوزاد با جنسیت دلخواه والدین را بالا ببرد.

روش دکتر شتل محبوب ترین روش تعیین جنسیت در جهان است و آمار فروش کتاب مشهور او در همین زمینه نشان می دهد که میلیون ها زوج در سراسر جهان با استفاده از این روش سعی کرده اند، جنسیت فرزندشان را خودشان انتخاب کنند. دکتر شتل مدعی است که روشش تا 90 درصد می تواند موثر باشد، اما هیچ مطالعه ای جهانی این آمار را ثابت نکرده. با این حال مزیت روش شتل نسبت به سایر روش ها این است که هزینه چندانی ندارد، نسبتا آسان است و هم زن و هم شوهر می توانند به راحتی توصیه های لازم را انجام دهند.

اصول روش شتل

اصول روش شتل بر این اساس استوار است که اسپرم های پسردار بسیار سریع تر از اسپرم های دختردار حرکت می کنند، اما خیلی شکننده تر و آسیب پذیرتر هستند و ممکن است به راحتی از بین بروند. بنابراین اگر پسر می خواهید باید شرایطی را فراهم کنید که امکان زنده ماندن اسپرم های پسر ساز سریع را در رقابت با اسپرم های قوی دخترساز ایجاد کند. در ادامه به شما می گوییم چطور این کار را بکنید.

مقاربت نزدیک به زمان تخمک گذاری

مهمترین عامل تعیین کننده جنسیت در روش شتل، زمان نزدیکی زوجین است. از آنجا که اسپرم های پسر ساز خیلی سریع حرکت می کنند بنابراین اگر نزدیک به زمان تخمک گذاری مقاربت داشته باشید، شانس رسیدن اسپرم پسرساز به تخمک و بارور شدن آن را افزایش می دهید.
دکتر شتل همچنین توصیه می کند که 4 تا 5 روز مانده به زمان تخمک گذاری، یا از کاندوم برای نزدیکی استفاده کنید یا به طور کلی آمیزش نداشته باشید مگر این که چاره دیگری نداشته باشید که در آن شرایط هم نباید فاصله زمانی مقاربت با زمان تحمک گذاری بیشتر از 12 ساعت باشد.

از کجا بفهمیم تخمک گذاری دقیقا چه زمانی است؟

جداول دمای بدن (دمای بدن زن که باید هر روز صبح قبل از بیرون آمدن از رخت خواب اندازه گیری شود) ابزار نسبتا خوبی برای تعیین زمان تخمگ گذاری است اما ممکن است زمانی متوجه روز تخمک گذاری تان شوید که این پروسه تمام شده باشد و مجبور شوید تا دفعه بعد برای پسر دار شدن صبر کنید. مشاهده ترشحات سرویکس یا دهانه رحم هم می تواند به شما کمک کند تا بفهمید که زمان باروی قرار دارد. بد نیست بدانید که وقتی در سیکل قاعدگی هسیتدف ترشحات  واژن کمتر است، درحالیکه در زمان تخمک گذایر ترشحات شفاف تر شده و چسبنده می شوند. با این حال شاید دقیق ترین روش انجام آزمایش تخمک گذاری است. پس اگر پسر می خواهید تا مثبت شدن نتیجه آزمایش برای مقاربت صبر کنید. تعیین زمان تخمک گذاری توسط پزشک و با استفاده از سونوگرافی و همچنین تزریق آمپولی به نام HCG امکان پذیر است.

تعیین PH واژن برای پسردار شدن

به عنوان یک قانون کلی اسپرم ها از محیط اسیدی وازن هیچ خوششان نمی آید و در محیط قلیایی است که می توانند زنده بمانند. از آنجا که اسپرم هاس پسرساز در مقایسه با اسپرم های دخترساز ضعیف تر هستند زودتر در محیط اسیدی از پا در می آیند و شانس شما را برای پسردار شدن کمرنگ می کنند. بنابراین با قلیایی کردن محیط واژن می توانید احتمال زنده مانده اسپرم های پسر ساز را افزایش دهید. توصیه های زیر به شما کمک می کند تا محیز واژن را قلیایی کنید.
در حالت مقاربت تجدید نظر کنید: ابتدای واژن در مقایسه با دهانه رحم اسیدی تر است. پس اگر پسر می خواهید باید از شیوه ای برای مقاربت استفاده کنید که امکان نفوذ بیشتر ایجاد کرده و شما را مطمئن می کند که انزال در ابتدای واژن صورت نمی گیرد.

حتما به ارگاسم برسید

در هنگام ارگاسم زن، محیط واژن قلیایی تر می شود. یادتان باشد حالت ایده آل این است که زن قبل از مرد به اوج لذت جنسی برسد.

از مواد غذایی مناسب استفاده کنید

مواد غذایی بر PH واژن تاثیر می گذارند و باعث می شوند که قلیایی یا اسیدی تر شود. برنج قهوه ای، گندم، سیب زمینی، سبزیجاتی مانند بروکلی و جعفری و... محیط واژن را قلیایی و در مقابل انواع گوشت، شیر و... باعث اسیدی شدن بدن می شوند.

دوش واژینال بگیرید

دکتر شتل برای قلیایی تر شدن واژن بهخانم هاپیشنهاد می کند که از دوش واژینال استفاده کنند؛ اما بهتر است این کار را تنها با مشورت پزشکتان انجام دهید چون گرفتن دوش واژینال ممکن است باعث التهاب و عفونت واژن شود. اگر پزشکتان ممنوعیت خاصی برای استفاده از دوش واژینال در نظر نگرفت، باید یک کیت از دارو خانه بخرید و به روش زیر عمل کنید.
دستهای خود را تمیز بشویید. دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را در آب ولرم حل کنید (در حالت ایده آل آب باید استریل باشد) و سپس بطری مربوط را با این محلول پر کنید. زید دوش حمام یا روی توالت چمباتمه بزنید و به آرامی را وارد محیط واژن کنید. بطری را به آرامی فشار دهید تا محلول کاملا خارج شود.

توصیه های مردانه برای پسر دار شدن

دکتر شتل به آقایان هم توصیه می کند که برای افزایش احتمال پسر دار شدن، بیضه هایشان را خنک نگه دارند. برای این کار باید از صندلی های ماشین که خیلی داغ می شوند، لباس های بسیار کلفت و گرم، شلوارهای ضخیم، دوش آب داغ، سونا و... دوری کنید. دکتر شتل همچنین به آقاین توصیه می کند که 15 تا 30 دقیقه پیش از مقارت یکی، دو فنجان قهوه یا هر نوشیدنی کافئین دار  دیگری را امتحان کنند تا شانسشان برای پسر دار شدن بیشتر شود.

مقالات مرتبط
جدیدترین مـقالات آموزشی
ساعات حضور در مطب
شنبه الی چهار شنبه: صبح ها از 8 الی 12
تلفن: 88430922-021
بالا