دکتر فاطمه نعمت اللهی تله ویزیت

چه زمانی باید به متخصص زنان مراجعه کرد؟

این می تواند یک درخواست حساس باشد چه هنگامی باید به متخصص زنان مراجعه کنیم گاهی اوقات سرتان بیش از حد شلوغ است گاهی اوقات خیلی خجالت می کشید اما برای همه زنان، یک زمانی به وقت ملاقات با پزشک نیاز است اگر شما یا یک دوست یا خواهر و یا هر زن دیگر که در حال تجربه علائم زیر است مواجه شوید منتظر نمانید هر چه زودتر بیماری باید تشخیص داده شود و هر چه زودتر درمان شروع شود تا زودتر احساس بهتر شدن پیدا نمایید.

 

خونریزی غیر طبیعی

شناسایی این مسئله سخت نیست پزشکان خونریزی غیر طبیعی رحم را به  خونریزی سنگین تر از دوره های طبیعی و یا داشتن دوره های طولانی مدت، خونریزی در بین دوره و یا حتی خونریزی پس از یائسگی تعریف می کنند. علل مختلف زیادی را برای خونریزی غیر طبیعی وجود دارد صرف نظر از علت، شما نیاز به ملاقات با دکتر زنان دارید انتظار می رود دکتر با بررسی تاریخچه پزشکی شما، انجام معاینه لگنی، بررسی عملکرد خون شما و به طور بالقوه استفاده از اولتراسوند و یا انجام بیوپسی، علت خونریزی غیر طبیعی را تشخیص دهد.

 

ترشحات واژن

در اکثر زنان کمی ترشحات واژن (از رنگ روشن تا رنگ سفید شیری)بین چرخه قاعدگی طبیعی می باشد. این مورد قسمتی از فرآیند بدن برای تمیز کردن واژن و دهانه رحم می باشد.

 

ترشحات واژن هنگام تخمک گذاری، تغذیه با شیر مادر و یا تحریک جنسی افزایش می یابد.

 

با این حال اگر شما متوجه تغییرات رنگ، بو و میزان ترشحات واژن (مهبل) شدید، حتما به متخصص زنان مراجعه کنید.

 

برخی از علل ترشحات غیرطبیعی واژن عبارتند از: عفونت های قارچی و باکتریایی، عفونت های جنسی و مقاربتی، عوارض جانبی قرص های پیشگیری، سرطان دهانه رحم و یائسگی می باشد.

 

ترشحات غیرطبیعی واژن می تواند منجر به ایجاد بسیاری از بیماری ها شود. داروهای شیمیایی و درمان های خانگی بسیار زیادی برای درمان این مشکل وجود دارد. برای تعیین علت بیماری و درمان مناسب به متخصص زنان مراجعه کنید.

خبر خوب:  واژینیت  بسیار قابل درمان است سه تا از شایع ترین علل مخمر، واژینوز باکتریال و تریکومونیاز می باشد.

 

درد در هنگام ادرار

درد هنگام ادرار که اغلب توسط یک عفونت دستگاه ادراری (UTI) ایجاد می شود آنها بسیار معمول است و بسیاری از زنان حداقل یک بار در طول عمر خود تجربه عفونت ادراری را داشته اند دیگر علائم UTI شامل تکرر ادرار، گاهی اوقات خون در ادرار یا ادرار ابری، اغلب مقدار کم ادرار، درد پهلو پایین و پشت می باشد.

خبر خوب:  دکتر شما یک آزمایش ادرار را برای تشخیص علت عفونت ادراری درخواست می کند و رایج ترین آن درمان آنتی بیوتیک است نوشیدن مقدار زیادی آب بیش از حد ( و حتی آب زغال اخته ) می تواند مفید باشد.

 

توده در پستان

خبر خوب این است که اکثر توده های قابل لمس پستان ( توده و برآمدگی قابل احساس ) غیر سرطانی هستند که اغلب چیزی به نام فیبروآدنوم است با این حال، شما نمی توانید بدون یک ارزیابی که شامل یک معاینه فیزیکی، تصویربرداری ( به عنوان مثال، سونوگرافی و  یا ماموگرام ) و اغلب یک بیوپسی و یک ارزیابی بافت از خود مطمئن شوید.

توجه داشته باشید که کشف یک توده در پستان می تواند زندگی شما را نجات دهد.

 

مقالات مرتبط
جدیدترین مـقالات آموزشی
ساعات حضور در مطب
شنبه الی چهار شنبه: صبح ها از 8 الی 12
تلفن: 88430922-021
بالا