دکتر فاطمه نعمت اللهی تله ویزیت

لکه بینی قبل از پریود

تقریبا دو روز قبل از شروع پریود، خون از واژن خارج می شود. در این حالت خونریزی در زمانی که نباید اتفاق بیفتد اتفاق افتاده است و ظاهری متفاوت دارد. قبل از اینکه وحشت کنید باید بدانید رنگ متفاوت خون در پریود طبیعی است.

 

چرا خون به رنگ سیاه ظاهر می شود؟

خون سیاه قبل از پریود نشانه بارداری نیست. خون سیاه معمولا در انتهای پریود دیده می شود و نتیجه ماندن خون به مدت زیاد در بدن است. پریود واکنش بدن شما برای پاک کردن پوشش رحم در غیاب بارداری است. این خون یک ماه در رحم انباشته شده است. به همین دلیل در ابتدای پریود خون تازه تر است.

 

 

آیا لکه بینی قبل از پریود طبیعی است؟

در صورتی که ریزش پوشش داخلی رحم متوقف شود، پریود سبک می شود و خون آهسته تر خارج می شود. به همین دلیل، خون زمان لازم برای اکسیداسیون را دارد و به رنگ های وحشی مانند قهوه ای تیره یا سیاه تبدیل می شود. بنابراین خون های تیره قهوه ای یا سیاه نشانه قدیمی تر بودن خون است. هرچه خون قدیمی تر باشد، تیره تر می شود.

 

خون سیاه یا قهوه ای در پایان پریود چیزی است که بیشتر خانم ها در پریود مشاهده می کنند. اگر به طور مداوم در انتهای پریود خون قهوه ای یا سیاه می ببینید، باید با پزشک خود صحبت کنید.

 

اگر خون سیاه را در زمان دیگری غیر از انتهای پریود ظاهر شود نشانه چیست؟

برخی از خانم ها خون سیاه را در ابتدای پریود خود می بینند. او می گوید این فقط می تواند نشانه تجزیه پوشش رحم باشد. اگر بیش از چند روز خون سیاه را مشاهده کردید باید با پزشک خود صحبت کنید.

همچنین اگر قرص ضد بارداری مصرف می کنید و در اواسط پریود لکه های سیاه می بینید باید با پزشک خود صحبت کنید. خانم هایی که قرص کنترل بارداری مصرف می کنند معمولا دارای پوشش ضخیم رحم هستند و اغلب پریود منظمی ندارند، اما ممکن است در اواسط پریود لکه های تیره مشاهده کنند.

 

 

اگر لکه ها خاکستری باشند چه اتفاقی رخ داده است؟

شایع ترین علت ترشحات خاکستری عفونت است. و به همین دلیل، اگر ترشحات خاکستری یا خون خاکستری مشاهده کردید، باید با پزشک خود ملاقات داشته باشید. یکی از عفونت های همراه با ترشحات خاکستری، واژینوز باکتریایی است که با علائم دیگر مانند بوی ماهی و خارش همراه است. یکی دیگر از عفونتهای رایج، trichonomiasis است، که باعث ترشحات زرد خاکستری یا سبز می شود و با درد و تورم در واژن همراه است.

 

مقالات مرتبط
جدیدترین مـقالات آموزشی
ساعات حضور در مطب
شنبه الی چهار شنبه: صبح ها از 8 الی 12
تلفن: 88430922-021
بالا