دکتر فاطمه نعمت اللهی تله ویزیت

چطور سریع باردار شویم؟

چطور سریع باردار شویم؟

اگر می خواهید در تصمیمی که گرفته اید موفق شوید و با شکست مواجه نشوید راهکارهای زیر را مد نظر قرار دهید.

معاینات پیش از بارداری

 قبل از اینکه برای باردار شدن اقدام کنید بهتر است به یک پزشک مراجعه نمایید و ویتامین های مورد نیازتان را مانند اسید فولیک

دریافت کنید. اگر شما از لحاظ جسمانی در سلامت باشید شانس تان برای موفقیت در بارداری بیشتر می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این موضوع به مقاله معاینات پیش از بارداری مراجعه نمایید.

تغییر سبک زندگی

هنگامی  که در حال تلاش برای  بارداری هستید خوردن غذاهای مغذی، حفظ وزن مناسب، ورزش منظم و  ترک عادت های بد غذایی (مانند نوشیدن الکل و سیگار کشیدن) و  محدود کردن مصرف کافئین می تواند در سرعت بخشیدن به باردار شدن تان تاثیر گذار باشد.

تشخیص زمان تخمک گذاری

بزرگ ترین راز برای سرعت بخشیدن  به روند بارداری دانستن زمان تخمک گذاری است. این موضوع بدان  معناست که شما و همسرتان می توانید بهترین زمان برای مقاربت که  احتمال باروری در آن بیشتر است را بیابید. اگر چرخه های قاعدگی         نامنظم دارید شاید یافتن زمان دقیق تخمک گذاری کمی مشکل باشد و  باید برای این کار از پزشک تان مشاوره بخواهید.            

بهترین زمان مقاربت برای بارداری

اسپرم به مدت 48 تا 72 ساعت در  لوله فالوپ زنده می ماند در حالی که تخمک تنها در حدود 24 ساعت  عمر می کند. داشتن رابطه جنسی هر روز و به تعداد زیاد لزوما باعث افزایش شانس حامله شدن نمی شود. همچنین عدم مقاربت در زمان قبل از تخمک گذاری به مدت طولانی نیز باعث تجمع اسپرم مرده در مایع منی می شود. بهترین راه، داشتن مقاربت منظم هم در  زمان تخمک گذاری و هم قبل از آن می باشد. نیازی نیست پس از  نزدیکی برای افزایش شانس حاملگی پاهای خود را بالا نگه دارید،  کافی است به مدت 10 الی 15 دقیقه پس از مقاربت در رختخواب دراز  بکشید و در طول این زمان به حمام نروید. اگر 10 الی 15 دقیقه  صبر کنید اسپرم با وارد  شدن به دهانه رحم می تواند در جای  مناسب قرار گیرد.

افزایش کیفیت اسپرم

 بهتر است آقایون از حمام آب گرم اجتناب ورزند. بیضه ها در دمای 34.5 تا 35.5 درجه سلسیوس بهترین عملکرد را دارند. مصرف برخی  مواد مغذی مانند اسید فولیک، روی، ویتامین C و D می تواند به  قوی شدن و فراوانی اسپرم ها کمک کند.اسپرم زمانی می تواند بهترین  باروری را داشته باشد که سالم و قوی و فراوان باشد. پوشیدن  لباس های تنگ می تواند منجر به کاهش تعداد اسپرم ها شود.

 

مقالات مرتبط
جدیدترین مـقالات آموزشی
ساعات حضور در مطب
شنبه الی چهار شنبه: صبح ها از 8 الی 12
تلفن: 88430922-021
بالا