دکتر فاطمه نعمت اللهی تله ویزیت

به چه دلیل بانوان نیازمند جراحی لابیاپلاستی هستند؟

لابیاپلاستی یک عمل جراحی ساده است که برای زیبایی ظاهر واژن با ایجاد تغییر در لبه‌های بیرونی ناحیه تناسلی زن می‌باشد. امروزه این جراحی بسیار در بین افراد شایع می‌باشد. اغلب  زنان از ظاهر واژن خود به دلیل بزرگ بودن لبه‌های آن  یا بیرون بودن لبه‌ها ناراضی هستند و این مسئله زندگی روزمره آنها را تحت تاثیر قرار داده است  حتی به هنگام پوشیدن  شلوار و لباس‌های تنگ  احساس ناراحتی می کنند. جراحی لابیاپلاستی نوعی عمل برای زیبایی واژن می باشد که علاوه بر زیبایی ظاهر آن باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می‌شود.

 

زیبایی شناسی و جوان سازی واژن

 

جراح زیبایی زنان در زمینه جوان‌سازی  یا زیبا‌سازی واژن به بانوان مخصوصا بعد از زایمان کمک می‌کنند تا  به شکل واژن به پیش از زایمان برگردند.

معمولاً لابیاپلاستی نوعی زیباشناسی محسوب می‌شود که باعث زیبا شدن واژن می‌شود . در جوانسازی  واژن معمولاً پزشک به سفت شدن  ناحیه تناسلی اقدام می‌کند . افراد با افزایش سن دچار تغییراتی در ظاهر از جمله ناحیه تناسلی می‌شوند شلی و افتادگی واژن از جمله عوارض پیری و افزایش سن می‌باشد. به طور کلی ترمیم واژن شامل انواع جراحی  می شود :

 

   * جراحی زیبایی واژن

  *  جراحی زیبایی جنسی واژن

  

    لابیاپلاستی نه تنها باعث زیبایی ناحیه تناسلی می‌شود بلکه می‌تواند ناراحتی و درد ناشی از پیچش لگن را کاهش دهد.

 

به چه دلیل بانوان نیازمند جراحی لابیاپلاستی هستند ؟

 

زنان به دلایل مختلفی نیاز به جراحی لابیاپلاستی احساس می‌کنند. زنانی که به طور مداوم ورزشی مانند دوچرخه سواری می‌کنند ناحیه لگن آنها دچار چرخش ، حرکت می‌شود. همچنین افرادی که دائما استمنا دارند دچار علائمی نظیر خارش و درد می‌شوند . این افراد در هنگام مقاربت نیز دچار اینگونه علائم می‌شوند.

 

در لابیاپلاستی چه اقداماتی صورت می گیرد؟

 

هدف عمده لابیاپلاستی تقارن لبه‌های واژن می‌باشد .در برخی افراد یکی از لبه‌ها بلندتر از دیگری می‌باشد. از طریق این جراحی  طول هر دو لبه کاهش پیدا میکند تا به یکسانی برسد .

 

هزینه لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی  به عواملی از جمله میزان تغییرات واژن بستگی دارد .پزشک در ابتدا به بررسی دقیق ناحیه تناسلی پرداخته و تغییراتی که قرار است اعمال شود را ارزیابی می کند . بعد از معاینه می‌تواند هزینه دقیق را به شما اعلام کند و در بیشتر موارد امکان دارد نیاز به جراحی نباشد و مشکل شما از روش غیر جراحی قابل درمان باشد .

 

 

خطرات لابیاپلاستی

 

خطرات مرتبط با لابیاپلاستی شامل عوارضی است که معمولا بعد از هر نوع عمل برای فرد ایجاد می شود. از جمله می‌توان به خونریزی، هماتوم و عفونت بعد از عمل اشاره کرد که موقت بوده و بهبود می‌یابد. از دیگر عوارض این عمل می‌توان به خشکی واژن، داشتن درد در هنگام مقاربت اشاره کرد.

 

بهترین توصیه برای زنان در مورد جراحی واژینال

با پزشک خود درباره احساسات و نگرانی‌های خود، درباره اندام تناسلی خود، و همچنین انتظارات شما برای عمل جراحی و گزینه‌های غیر جراحی احتمالی صحبت کنید.

تمرینات مبتنی بر کگل مخصوص می‌توانند به شما کمک بسیاری کند به عنوان مثال، ضعف عضلات واژن را افزایش دهند و باعث افزایش التهاب جنسی شوند. مشاوره می‌تواند مسائل مربوط به عزت نفس و اعتماد به نفس را مورد توجه قرار دهد.

 

اعتماد به نفس در لابیاپلاستی

هدف ما از لابیاپلاستی داشتن ظاهری زیبا و طبیعی و بعد از آن احساس بهتر در افراد است .این جراحی باعث می‌شود فرد که جراحی می‌کند دارای اعتماد به نفس بالاتر شود و احساس جوانی کند و این درحالی است که اعتماد به نفس جنسی را به خاطر نارضایتی از ظاهر لب‌های واژنش را از دست داده است .

ما با استفاده از تکنیک‌های متنوع جراحی و استفاده از لیزرهای مدرن و کاربردی توانسته‌ایم نظر افراد را به خود جلب کنیم .

 

کاندید لابیاپلاستی

افرادی که دارای لبه‌های نا‌متقارن هستند و باعث درد و سوزش آنها در هنگام دوچرخه سواری و در طول مقاربت جنسی می‌شوند.

افرادی که با پوشیدن لباس‌های جذب و تنگ احساس ناراحتی کنند.

افرادی که تمایل دارندبه دنبال بهبود کیفیت رابطه جنسی هستند زیرا باعث زیبایی واژن می‌شود .

افرادی که زایمان‌های متعدد داشته‌اند و فرم واژن آنها تغییر یافته است .

 

آیا لابیاپلاستی برای همه افراد انجام می شود؟

بله لابیاپلاستی ،فقط برای زنان که فرزند دارند نیست. حتی اگر شما زایمان را تجربه نکرده باشید می‌توانید این عمل را انجام دهید، فرد ممکن است دارای لبه‌های واژن بزرگی می‌باشند که ناشی از تجمع چربی بیش از حد در آن می‌باشد و از آن رنج می‌برند.

 

توصیه های لازم برای زنان

در صورت هر گونه سابقه ی بیماری بهتر است پزشک خود را در جریان قرار دهید

در صورتی که سیگار مصرف می‌کنید از شما خواسته می شود که آن را از یک هفته قبل از جراحی کنار بگذارید بهتر است به توصیه‌های پزشک گوش کنید.

 

اقدامات قبل از لابیاپلاستی

جراح زیبایی زنان قبل از انجام لابیاپلاستی طی جلسه ای اطلاعاتی به بیمار درباره نحوه عمل و عوارض آن می دهد. در صورتی که فرد دارای سوابق بیماری به خصوص بیماری‌های زنان و مقاربتی می‌باشد باید در اختیار پزشک متخصص قرار دهد. یکی از شرایط این جراحی برخورداری از سلامت جسمی می‌باشد . همچنین فرد در صورتی که دارای بیماری خاصی است که باید داروهایی را مصرف کند و باید پزشک را در جریان قرار دهد. از آنجائیکه که این عمل برای ترمیم لابیا می‌باشد و نوعی جراحی زیبایی واژن است معمولا همه افراد می‌توانند آن را انجام دهند.

 

اقدامات بعد از لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی به اندازه خود جراحی مهم می باشد بنابراین برای موفقیت در نتیجه عمل باید اقداماتی به شرح ذیل انجام گیرد :

 

* مصرف داروهای مسکن (برای کاهش درد و تورم ناشی از عمل ) به طور مرتب و به موقع

* در روز جراحی حتما شخصی به عنوان همراه تا منزل داشته باشید زیرا امکان راه رفتن به تنهایی دارای مشکل می‌باشد.

* استفاده از کمپرس یخ به مدت 2 روز بعد از عمل و در منزل

* استفاده از داروهای کپسول و پماد برای بهبودی که توسط پزشک تجویز می شود که برای سرعت در بهبودی موثر می باشد .

* استفاده از پماد برای بهبودی و جذب کامل بخیه ها . مدت زمان جوش خوردن بخیه های ناشی از لابیاپلاستی یک هفته می‌باشد. فرد می‌تواند با مشورت پزشک خود از پمادهای ترمیمی برای سرعت در بهبودی کامل بخیه‌ها استفاده کند.

* امکان خونریزی و خروج ترشح از ناحیه تناسلی وجود دارد بهتر است از نوار بهداشتی استفاده شود.

* بعد از گذشت 3 الی 5 روز می توان به محل کار رفت ( در برخی افراد این امکان وجود دارد )

 

زمان مراجعه به پزشک بعد از لابیاپلاستی

عوارض بعد از جراحی لابیاپلاستی شامل درد و تورم می‌باشد . در صورتی که تا یک ماه بعد از عمل فرد دارای درد در ناحیه واژن باشد باید حتما به پزشک متخصص خود مراجعه کند .

 

مزایای لابیاپلاستی

 

  •    بعد از گذشت 2 روز فرد می‌تواند به زندگی عادی و روزمره خود بازگردد.
  •     زیبایی ناحیه تناسلی
  •     نیاز به بخیه ندارد یا بخیه کمی دارد .
  •     از بین رفتن مشکلات مربوط به روابط جنسی
  •     داشتن رضایت از رابطه جنسی
  •     بالارفتن حس اعتماد به نفس

 

مقالات مرتبط
جدیدترین مـقالات آموزشی
ساعات حضور در مطب
شنبه الی چهار شنبه: صبح ها از 8 الی 12
تلفن: 88430922-021
بالا