دکتر فاطمه نعمت اللهی تله ویزیت

چگونه سریع باردار شویم؟

برای زنانی که می‌خواهند باروری مطلوب و مناسب داشته باشند، مراقبت بهتر از بدن خود اولین گام موثر در این زمینه است. این دسته از زنان باید شیوه زندگی سالمی را انتخاب کنند. اما چه چیزهای دیگری می‌تواند شانس آن‌ها را برای بارداری افزایش دهد؟ مسئله مهم دیگر برای زنانی که قصد بارداری دارند شناخت فرایندهای بدن و به طور خاص سیکل قاعدگی است. این دسته از زنان با دانستن فاصله پریودهای خود می‌توانند با دقت بیشتری زمان مقاربت را جهت باردار شدن انتخاب کنند.

اگر زیر 35 سال هستید و پس از یک سال مقاربت به صورت منظم موفق به بارداری نشده‌اید، باید به همراه شریک زندگی خود به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. اگر هیچ کدام از شما مشکل باروری نداشته باشید، پزشک متخصص راه‌هایی برای بارداری سریع‌تر به شما ارائه می‌دهد. اما گاهی اوقات یکی از طرفین دارای مشکلات ناباروری است که ابتدا باید درمان و برطرف گردد. برای بررسی دقیق و اطلاع از چگونگی باردار شدن سریع‌تر لازم است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

راه و روش‌های باردار شدن

این نکات ممکن است شانس یک زن سالم برای باردار شدن را افزایش دهد، البته با فرض اینکه زن یا مرد هیچ کدام دارای مشکلات باروری نباشند.

ثبت تاریخ پریود

زنی که قصد بارداری دارد، باید دقت کند که آیا روز اول پریودش در هر ماه یکسان بوده و قاعدگی منظم دارد یا اینکه برعکس، پریود او نامنظم است، به این معنی که طول سیکل قاعدگی‌اش در هر ماه متفاوت است. با ثبت این اطلاعات در یک تقویم، یک زن می‌تواند زمان تخمکگذاری، زمان آزاد شدن تخمک از تخمدان‌های خود را در هر ماه بهتر پیش‌بینی کند. تخمک زن تنها 12 تا 24 ساعت پس از انتشار آن، قابلیت بارور شدن دارد. اما اسپرم مرد می‌تواند در بدن یک زن در حدود شش روز زنده بماند.

تشخیص زمان تخمک‌گذاری