دکتر فاطمه نعمت اللهی تله ویزیت

زخم و آسیب بعد از رابطه جنسی در زنان و درمان آن

رابطه جنسی یکی از شناخته ترین پدیده ها برای افراد است اما بسیاری از ما هنگام رابطه جنسی اشتباهاتی انجام می دهیم که سبب به خطر افتادن سلامتی مان می شود .

 

پاره شدن واژن

یکی از رایج ترین آسیب های جنسی پاره شدن واژن است که با خونریزی و درد هنگام نزدیکی همراه است.

 

راه حل:

علت پارگی واژن هنگام دخول یا نزدیکی خشک بودن این قسمت از بدن و داشتن رابطه جنسی خشن است . بنابراین برای اینکه واژن پاره نشود باید رابطه جنسی آرامتری داشته باشیم و یا از روان کننده استفاده نماییم .

 

اما اگر با وجود این کارها دوباره دچار پارگی واژن گشتیم ، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید تا برایتان آنتی بیوتیک تجویز کند. پارگی های کوچک واژن خود به خود بهبود می یابند ، اما اگر پارگی بزرگتر باشد یا خونریزی شدید باشد باید تحت مراقبت های بهداشتی قرار بگیرید.

 

مهم ترین جراحات رابطه جنسی زنان

چیزی در آن جا گیر کرده است

معمولا دو شی می توانند در دستگاه تناسلی زنان گیر کنند یکی از این اشیاء خارجی تامپون و دیگری کاندوم است .

 

راه حل:

در صورت گیر کردن این دو شی خارجی وحشت زده نشوید و با کشیدن یک نفس عمیق بدنتان را ریلکس کنید و دو انگشت خود را برای رسیدن به جسم خارجی در واژن ببرید تا بتوانید شی خارجی را خارج کنید .

هنگامی که نفس عمیق می کشیم ، واژن تان به حالت عادی باز می گردد و در این حالت دسترسی به جسم خارجی بسیار راحت تر از زمانی است که به خاطر رابطه جنسی اندامتان پر از خون و حجیم شده است.

اگر نتوانستید جسم خارجی را خارج کنید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید تا پزشک شما این کار را برایتان انجام دهند.

 

فهرست کاملی از جراحات رابطه جنسی

کبودی یا ضخم پس از رابطه جنسی بر روی یک سطح خشن

 

هنگامی که زن و مرد بر روی یک تشک خشن رابطه جنسی برقرار می کنند بر اثر مالش سطح خشن روی پوست ، کبودی یا ضخم به وجودمی آید.

 

راه حل:

بهترین توصیه پیشگیری از آن است، بهتر است یک زیرانداز نرم تهیه کنید و رابطه جنسی خود را بر روی آن انجام دهید تا پوستتان آسیب نبیند. اگر پوستتان آسیب دیده و خراشیده شده و یا یک سطح قرمز بزرگ رویش ایجاد شده است ، منطقه را با آب سرد و صابون بشویید و آن را با ضد عفونی کننده تمیز کرده وروی آن یک کرم آنتی باکتریال بمالید و سپس پانسمان کنید .

 

جراحات رابطه جنسی در پوزیشن های مختلف

جراحت پشت

اگر از آن دسته از افرادی باشید که در هنگام برقراری رابطه زناشویی از برخی پوزیشن های مختلف جنسی استفاده می کنید باید بدانید در این پوزیشن ها با وجود مهارت جراحت ایجاد می شود.

 

راه حل:

این حرکات باله مانند در اتاق خواب سبب ایجاد جراحت در پشت می شود . برای کنترل آسیب های این پوزیشن یک کیسه یخ برای رفع التهاب ایجاد شده در قسمت پایینی پشت تان قرار دهید و برای تسکین عضلات بعد از فروکش التهاب از یک کیسه آب گرم استفاده کنید و در آخر یک ایبوپروفن بخورید و چند ساعت استراحت نمایید.

 

عفونت و جراحات زنانه ناشی از رابطه جنسی

عفونت مخمری

عفونت مخمری در زنان ، از راه رابطه جنسی دهانی یا خیس کردن آلت تناسلی با آب دهان حاصل می شود .

 

راه حل:

قبل از انجام رابطه جنسی از شریک جنسیتان بخواهید که آلت جنسی خود را قبل از دخول کاملا تمیز کند یا او را قبل از پیش نوازی به حمام بفرستید . ابتلا به عفونت مخمری شدید بیشتر از چهار بار در یک سال یعنی اینکه مستعد ابتلا به آن هستید ، در این صورت نزد پزشک بروید تا برای رفع آن اقدام نماید.

 

علت و درمان جراحات حاصل از رابطه جنسی

عفونت مجاری ادراری

عفونت مجاری ادراری واقعا دردناک است و علت بسیاری از این عفونت ها رابطه جنسی زیاد است.

 

راه حل:

بهتر است هنگام انجام رابطه جنسی به قدر کافی روان کننده استفاده کنید و یا پیش نوازی و تحریک کافی داشته باشید تا دخول روان انجام شود چرا که دخول خیلی زود یا خیلی خشن سبب پارگی واژن و التهاب آن که منجر به عفونت مجاری ادراری می شود.

 

راه حل دیگر:

اگر می خواهید به عفونت مجاری ادراری دچار نشوید قبل و بعد از رابطه جنسی به دستشویی بروید. این کار از چسبیدن باکتری ها به اطراف اندام جنسیتان جلوگیری می کند و نمی گذارد به عفونت مجاری ادراری مبتلا شوید.

 

مقالات مرتبط
جدیدترین مـقالات آموزشی
ساعات حضور در مطب
شنبه الی چهار شنبه: صبح ها از 8 الی 12
تلفن: 88430922-021
بالا