دکتر فاطمه نعمت اللهی تله ویزیت

انواع عفونت واژن

انواع عفونت واژن

علت اصلی عفونت مکرر واژن این است که تعادل موجود بین باکتری‌های مفید و مضر واژن بهم می‍‌ریزد. باکتری‌های مفید در اصل یک سری باکتری‌های محافظتی هستند که مانع از رشد باکتری‌های مضر یا بیماری‌زا می‌شوند. باکتری‌ها، انگل‌ها و قارچ‌ها از جمله عواملی هستند که باعث بروز عفونت در زنان می‌شوند. از دلائل ایجاد عفونت های واژینال می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

عفونت‌های قارچی: عفونت‌های قارچی معمولا بر اثر افزایش قارچ در واژن ایجاد می‌شوند و از علائم آنان می‌توان به ترشحات پنیری سفید رنگ اشاره داشت.

عفونت‌های تریکو موناسی: این عفونت به دلیل وجود باکتری تریکوموناسی در رحم ایجاد می‌شود و معمولا با ترشحات سبز رنگ همراه است.

عفونت‌های باکتریایی: عفونت‌های باکتریایی همانطور که از اسم آن مشخص است به دلیل وجود باکتری‌های مضر داخل رحم ایجاد می‌شود. اگر ترشحات شما آبکی، بد بو و خاکستری رنگ است، به عفونت باکتریایی دچار هستید.

علائم عفونت واژینال

عفونت واژینال معمولا با احساس درد، خارش و سوزش در ناحیه واژن همراه است. در برخی از موارد نگران کننده نیست و در برخی از موارد دیگر هم در صورت مشاهده علائم خاص حتما باید به پزشک مراجعه شود:


یا از طریق سامانه تله ویزیت به صورت انلاین با بهترین پزشکان متخصص ویزیت شوید!

www.TeleVisit24.com

  • رنگ ترشحات شما تغییر می‌کند. (همراه با بوی بد یا غلظت زیاد)
  • احساس سوزش، خارش و درد شدید در داخل و خارج رحم خود احساس می‌کنید.
  • احساس سوزش در هنگام ادرار کردن
  • احساس درد، ناراحتی و سوزش در هنگام برقراری رابطه جنسی

 

به یاد داشته باشید که در صورتی که ترشحات واژن با بوی بد و زننده همراه باشد، احتمال باکتریایی بودن عفونت واژینال بیشتر است. و در صورتی که ترشحات شما به دلمه‌های پنیری شکل شباهت دارند، معمولا به عفونت قارچی مبتلا هستند که با احساس سوزش و خارش واژن همراه است.

مزایای کلی درمان با لیزر

علاوه بر عفونت‌های مکرر در زنان، بسیاری از زنان به خشکی و آتروفی واژن مبتلا هستند و یا ممکن است حتی رابطه جنسی با کیفیتی را تجربه نکنند، به طور کلی برای لیزر مزایای زیادی مطرح شده است:

  • بهبود درد در برقراری رابطه جنسی: معمولا برخی از افرادی که به عفونت واژن مبتلا هستند، دخول دردناک در رابطه جنسی تجربه می‌کنند، اما پس از درمان عفونت واژن با لیزر، رابطه جنسی رضایت بخشی را تجربه خواهند کرد.
  • کاهش خشکی واژن، خارش و عفونت واژن: معمولا آتروفی و خشکی واژن بعد از یائسگی زودرس می‌تواند تجربه دردناکی برای زنان باشد. از لیزر علاوه بر درمان عفونت واژن برای بهبود خشکی واژن  و بهبود بی میلی جنسی هم می‌توان استفاده کرد.
  • روشن سازی و جوان سازی واژن: همان طور که می‌دانید زایمان متعدد و افزایش سن باعث چروک و شل شدن واژن خواهد شد. لیزر علاوه بر درمان عفونت در روشن سازی واژن و جوان سازی آن تاثیر گذار است.
  • درمان بی اختیاری ادرار
  • افزایش اعتماد به نفس

اگر به عفونت‌های مکرر واژن مبتلا هستید، برای درمان به کمک لیزر می‌توانید به خانم دکتر نعمت اللهی، جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

یا از طریق سامانه تله ویزیت به ورت انلاین با بهترین پزشکان متخصص ویزیت شوید!

www.TeleVisit24.com

 

مزایای درمان عفونت واژن با لیزر

لیزر برای عفونت واژن یکی از بهترین و جدیدترین راهکارهای درمانی است. بهترین روش غیر دارویی و قطعی برای درمان عفونت زنان است. در این روش علاوه بر رفع کامل ترشحات، علائمی مانند سوزش، خارش و احساس درد در ناحیه تناسلی به طور کامل برطرف خواهد شد.

 

 


 

مقالات مرتبط
جدیدترین مـقالات آموزشی
ساعات حضور در مطب
شنبه الی چهار شنبه: صبح ها از 9 الی 12
تلفن: 88430922-021
بالا